hero hero
27.12.2018

Psal se leden 2018 a podle grafů vytíženosti linek bylo vidět, že je dobré s časovým předstihem navýšit kapacity spojů pro Třemošnou a Horní Břízu. Bylo nutné najít vhodný bod na okraji Plzně (Severní Předměstí), abychom zkrátili rádiový spoj na ŠJS na co nejkratší vzdálenost z původních 3,8 km. Následovaly další úkony, které zakončilo přivedení optické trasy 10 Gbit/s na střechu domu, kde byl plán osadit nový páteřní spoj.

Během prázdnin se podařilo upgradovat první spoj z původní kapacity 1 Gbit/s na 5,4 Gbit/s. Postupně během září a října došlo k přípravným pracím na dalších místech, zejména na 63 m vysokém komínu. V listopadu jsme upgradovali přívodní spoj do Třemošné taktéž z kapacity 1 Gbit/s na 5,4 Gbit/s.

Jako poslední krok bylo nutné přesunout přívodní páteřní spoj do města Horní Bříza. Vše se stihlo na poslední chvíli ještě před Štědrým dnem. Kapacita hlavního spoje v Horní Bříze je nyní plný nesdílený gigabit. Jako vedlejší efekt došlo i k navýšení rychlosti v sídlišti ve Třemošné. Výsledkem je rychlost 2 Gbit/s pro každých 20 vchodů v sídlišti.


Díky provedenému navýšení kapacity v oblasti Plzeň – Sever bylo možné navýšit také přívodní kapacitu pro oblast Rokycanska. Opět těsně před Štědrým dnem jsme navýšili přívodní kapacitu na 660 Mbit/s a kapacitu do Rokycan na 250 Mbit/s. Rokycany jsou prozatím stále připojeny spojem v nelicencovaném pásmu. Na začátku roku 2019, po vyřízení naší žádosti na Českém telekomunikačním úřadu, dojde ještě k navýšení kapacity do Rokycan na 600 Mbit.


Správci i aktivní členové věnují rozvoji komunitní sítě PilsFree volný čas během celého roku a pokud si to situace žádá, tak i během vánočních svátků. Za vše vypovídá počet hovorů na náš HelpDesk, které naši členové uskutečnili během letošních Vánoc:

24.12 (HelpDesk fungoval mezi 9:00 hod - 15:00 hod) celkem 62 hovorů

25.12 (9:00 hod - 21:00 hod) celkem 109 hovorů

26.12 (9:00 hod - 18:00 hod) celkem 38 hovorů

Z těchto čísel je vidět, že Ježíšek byl v domácnostech velmi bohatý na elektroniku a naši členové potřebovali pomoci, jak jednotlivá zařízení připojit k naší síti.


Věříme, že náš dárek v podobě navýšení rychlostí udělal radost co nejvíce členům!

 

Páteřní spoj v Plzni.

Páteřní spoj na druhé straně - výška 63 metrů nad zemí.

Hlavní páteřní bod v Hrádku u Rokycan.

24 hodinový graf průtoku dat přes nově nainstalovaný páteřní spoj.

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »