Kssk Kssk
21.08.2023

Co je to repasovaný hardware?

Repasovaný hardware prošel procesem renovace nebo tak, aby byl opět funkční a ve velmi dobrém stavu. Je však důležité nezapomenout prověřit, zda byl proces renovace proveden kvalifikovanými techniky a zda je produkt stále podporován a má nějakou záruku. Bývá rozdělen do kategorií dle opotřebení, např. jako nový, zánovní, drobné škrábance, viditelné škrábance atp.

Cena takového repasovaného hardware může být, oproti původní, až třetinová.

Repasované počítače a notebooky

Osobně mám zatím s repasovanými počítači a notebooky ty nejlepší zkušenosti. Mnohdy je kvalita nabízených strojů výrazně vyšší než u některých nových a cena i tak nižší.

Pokud jste zastáncem spolehlivosti a kvality, pak se určitě vyplatí zaměřit se na značku DELL. U stolních PC bych rovněž doporučil značku HP. Velmi slušné stroje se dají pořídit již cca od 5000 Kč.

Takové, které dostačují i na většinu moderních her seženete cca od 8000 Kč.

Repasované PC

Repasované monitory

Totéž platí i o monitorech. Pokud nepotřebujete nejnovější technologie a vystačíte si např. s Full HD rozlišením (1920x1080px), repasovaný monitor může stát i třetinu toho, co nový. I mezi monitory mám favority DELL a HP. Ale ani další značky jako AOS, BENQ, LG, Lenovo atp. nejsou špatné. Důležité je si pohlídat vstupní porty (HDMI, Displayport, DVI, VGA atp.), aby byly kompatibilní s vaším počítačem, případně si pořídit rovnou nějakou redukci. Cena redukce se pohybuje obvykle kolem 200 Kč. 

Repasované smartphony a tablety

Pokud jde o smartphony, můžete ušetřit značné peníze, zejména pokud chcete produkty od nakouslého jablíčka. Kvalitní repasovaný iPhone nebo iPad může být dostupný již za rozumnou cenu (cca od 5000 Kč).

Kde repasovaný hardware kupovat?

Při výběru repasovaného hardwaru si dávejte pozor na záruku, která by měla být minimálně 12 měsíců (na baterie 6 měsíců). 

Nákup repasovaného hardware může být skvělým způsobem, jak získat kvalitní techniku za výrazně nižší cenu.

Chcete podělit o své zkušenosti? Nebo se dozvědět, které prodejce mám odzkoušené já? Připojte se k nám na PilsFree fóru!

 

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »