Kssk Kssk
13.11.2023

Chytrá domácnost, často označovaná také jako "smart home", představuje moderní přístup k automatizaci a vzdálenému řízení domácího prostředí za pomoci různých technologických zařízení.

Cílem chytré domácnosti je zvýšit pohodlí, efektivitu a bezpečnost ve vašem domově, a to prostřednictvím propojení různých elektronických a elektrických zařízení do jediného ekosystému, který můžete ovládat a monitorovat prostřednictvím chytrých zařízení, jako jsou telefony, tablety nebo počítače.

Chytrá domácnost

Chytré zásuvky - povýší elektrická zařízení na vyšší úroveň

Chytré zásuvky jsou jedním z klíčových prvků chytré domácnosti. Tyto zásuvky umožňují vzdálené ovládání připojených elektrických zařízení, což vám umožní například vypnout/zapnout zařízení, zkontrolovat stav dobíjení elektronických zařízení nebo nastavit plánované časy provozu spotřebičů. To vše může vést k úspoře energie a pohodlí ve vašem domově. Některé modely mají rovněž funkci sledování spotřeby elektrické energie.

Smart zásuvka

Chytré osvětlení - speciální osvětlení pro každou příležitost

Chytré osvětlení přináší mnoho výhod. Můžete měnit barvu, jas a teplotu světla podle vaší aktuální potřeby. Tím vytvoříte různé atmosféry ve vašem domě, ať už jde o relaxaci, romantickou večeři, či pracovní prostředí. Dále lze osvětlení programovat, např. aby se zapínalo a vypínalo automaticky v závislosti na denní době, což zvyšuje bezpečnost a šetří energii.

Smart žárovka

Chytré vypínače - více než jen vypnutí a zapnutí

Chytré vypínače jdou daleko za tradiční funkci zapínání a vypínání světel nebo jiných spotřebičů. Tyto zařízení umožňují programovat různé scény a režimy, což znamená, že můžete s jedním stisknutím tlačítka na vypínači ovládat více zařízení současně. Tím se zvyšuje komfort a efektivita v domácnosti.

Smart vypínač

Chytré senzory - mějte svůj domov pod kontrolou odkudkoliv

Chytré senzory jsou klíčovým prvkem pro monitorování prostředí ve vaší domácnosti. To může zahrnovat detekci pohybu, teploty, vlhkosti a dalších parametrů. Tyto senzory mohou být propojeny s chytrými zařízeními a informovat vás o důležitých událostech v reálném čase. Například, můžete být upozorněni, když někdo vstoupí do vašeho domu, když teplota klesne pod určitou hodnotu nebo když se vám otevře garážová vrata.

Smart senzor

Chytré termostaty - pro každodenní pohodlí a šetření energie

Chytré termostaty umožňují precizně řídit teplotu ve vaší domácnosti, a to i z dálky. Díky programovatelným režimům můžete optimalizovat vytápění a chlazení, což vede k úspoře energie a nižším nákladům na energii. Některé chytré termostaty se dokážou sami učit vašim preferencím a automaticky přizpůsobit teplotu podle vašich potřeb.

Smart termostat

Chytré robotické vysavače - pro pohodové každodenní vysávání

Chytré robotické vysavače jsou skvělým pomocníkem při úklidu domu. Tyto zařízení dokážou automaticky navigovat po vašem domě a čistit podle předem nastaveného plánu. Některé modely jsou schopny se připojit k chytrému osvětlení a vypínat ho během úklidu, aby se zabránilo kolizím.

Smart vysavač

Cloudové kamery - dohlížejte na vše na čem vám záleží

Cloudové kamery poskytují bezpečnostní a dohledové funkce ve vaší chytré domácnosti. Můžete sledovat svůj domov v reálném čase, zaznamenávat události a přistupovat k nim z libovolného místa pomocí mobilní aplikace. 

Smart kamera

 

Chytrá domácnost je moderní řešení, které může zlepšit pohodlí, bezpečnost a energetickou účinnost vašeho domova. Pokud uvažujete o jejím pořízení, je důležité si nejprve promyslet, jaké funkce a zařízení jsou pro vás důležité.

 

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »